Що читати початківцю в Product Management, щоб прокачати знання й скіли. Product Management — останнім часом вельми хайпова дисципліна, тому статей написано немало, їх радити не буду. Ми підготували матеріали та тести, які допоможуть вам у виборі вашої майбутньої професії.
Це все втілюється з допомогою команди дизайну в вигляді прототипу. Після цього продуктовий менеджер знову переключається на зовнішній світ — оцінка відгуків, удосконалення продукту, розробка нового або повна зупинка проекту. Тим часом, у команди розробки виникають мільйон питань, на які нікому відповісти, тому що продуктовий менеджер уже займається в цей час не менш важливими стратегічними питаннями. От для цього і є в компаніях Product Owner.Очевидно, що часта зміна фокусів (світ бізнесу і світ команди), і жонглювання як стратегічними, так і щоденними, тактичними задачами, штука малоефективна.
Тести можна проходити в будь-якому порядку і навіть не за один раз. Ви можете завжди продовжити проходження з будь-якого моменту. Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі. Найцікавіше, що іноді керівники продуктів змінюють не посаду, а компанію і величину проєктів.
Запит На Консультацію
Межа між продуктовим менеджментом і продуктовою розробкою таким чином стирається. Продуктовий менеджер проводить купу часу досліджуючи ринок, опитує потенційних клієнтів, відвідує профільні конференції, і все заради формування продуктового концепту. Концепт треба описати — формалізуємо у вигляді користувацьких історій. Провести зустрічі з командою і описати ключові речі — навіщо робимо, чому зараз, що має бути обов’язково і в якому порядку і т.д.
Деяким роботодавцям, наприклад, фармацевтичним, буде важливо, щоб у продакта була профільна освіта — глибокі знання про їхню продукцію. Це зовсім не просто, і передбачає високо розвинені навички ведення переговорів, активного слухання та командотворення. У той же час, менеджеру майже кожного дня доводиться Product Manager вакансії приймати рішення про продукт та інколи лавірувати між потребами користувачів, фахівцями департаменту маркетингу і відділу розробки. Саме тому йому потрібно навчитися спілкуватися з кожною зацікавленою групою і впливати на позиції цих людей. Стратегія продукту і його roadmap тісно взаємопов’язані.
Вас Зацікавила Професія «продакт-менеджер»?
Не менш часто плутають поняття Product Manager і Product Owner. Скрам, та й багато інших гнучких практик розробки, не є в першу чергу методологіями розвитку продукту. Основна причина хоча би в тому, що вони щільно вписані в «простір рішень» (навіяно аналогією векторного простору), замість «простору бізнес проблем». Не дивно відтак, що менеджери, які займають посаду Product Owner’а — це часто представники відділу розробки.
- У цьому випадку бюджет зазвичай обмежений, і основним завданням стає залучення перших користувачів для тестування концепції і пошук інвесторів.
- Куди ж потім ростуть такі супергерої, як менеджери продуктів?
- Це цілком очікувано в разі, якщо для того, щоб комунікувати з користувачами, потрібно добре розуміти переваги специфічної програми з незвичним функціоналом.
- Для підготовки до інтерв’ю раджу подивитися кілька відео з каналу Exponent.
- Його завдання — вміти правильно зібрати зворотний зв’язок і поліпшити продукт на основі отриманої інформації.
- В управління продуктом люди приходять із project менеджерів, тімлідів, аналітиків, маркетологів і дизайнерів.
У цьому випадку знанням маркетингу та продажів можна пожертвувати і замість цього більше заглибитися в тестування, аналітику і роботу з фінансовими показниками. Тому, щоб успіхом вивести своє рішення на ринок, product менеджеру потрібно знати UX (User Experience). Це означає, що в процесі створення продукту він повинен не просто описувати функціонал, а намагатися передати призначений для користувача досвід і внести до ТЗ всі аспекти взаємодії з системою.
Product Unit
Він повинен добре розбиратися у побудові дорожніх карт продукту, розуміти UI та UX і бути гуру product backlog. Так як ця роль найчастіше використовується в методології Agile, Produсt Owner повинен розуміти, що таке Scrum, і правильно працювати з усіма артефактами. Він створюється для того, щоб вирішувати завдання певної цільової аудиторії. Саме тому ви повинні правильно визначити свій ринковий сегмент, виокремити портрет користувача і проблеми, які вирішує продукт.
Докладні уроки і практичні воркшопи дозволять дізнатися, що таке CustDev і як його застосовувати, як створювати продукти з нуля, перевіряти гіпотези. Ви навчитеся розбиратися в Unit-економіці і отримаєте всі необхідні навички для вирішення аналітичних задач. Менеджери з продуктів повинні розуміти технічні концепції та перекладати їх нетехнічній аудиторії. Тут можна продемонструвати особливо привабливий для кандидата продукт (показати тут власні досягнення) та той, який не працює (тут донести ідею щодо покращення).
Які риси розвивати і які знання варто підтягувати, залежить від типу вашого проєкту і ваших власних амбіцій та схильностей. Звичайно, нам усім хочеться бути суперменами, які вміють все й одразу, але в житті таке рідко зустрічається. Тому набагато доцільніше поступово розвивати скіли, необхідні для роботи тут і зараз і намагатися в процесі роботи збирати необхідні знання із суміжних галузей. Насправді, тестування на користувачах має бути коником хорошого product supervisor. Його завдання — вміти правильно зібрати зворотний зв’язок і поліпшити продукт на основі отриманої інформації.
Product Manager — не той фахівець, який зможе працювати у гордій самотності. Кожен його день — це безліч комунікацій з учасниками команди, інвесторами і користувачами. Для цього гарно підходить Agile-практика формувати backlog у вигляді consumer tales.
Може здатися, що не важливо, звідки ти прийшов у сферу управління продуктом — важливі особисті якості і багатогранний досвід. По суті, ключова прикмета Product Manager — вміння робити правильні висновки зі свого життєвого і професійного досвіду, після чого швидко вчитися на помилках (своїх і чужих). Окремо слід підкреслили процес визначення відповідних KPI для кожного продукту та проєкту, враховуючи кількість користувачів, дохід, воронку, довічну цінність клієнта, результати тестування. Також треба згадати інструменти аналітики, стратегії дослідження користувачів та інші тактики, що можна взяти на озброєння, щоб зрозуміти, як продукти сприймаються та використовуються. На курсі Product Management ви зможете оперативно освоїти навички продуктового менеджменту.
У цьому вигляді опис стає людянішим і може передавати емоції та відчуття. Ви повинні вміти створювати сценарії роботи, workflow, працювати з mock-ups. Крім того, product manager повинен тісно співпрацювати з дизайнером, бізнес-аналітиком і системним архітектором. Саме професію продакт-менеджерів у вишах поки не викладають, але якщо ви закінчили бізнес-школу, факультет економіки або маркетингу, частиною знань, потрібних для роботи, ви вже володієте.
Це передбачає, що ви проведете аналіз ринку і зможете протестувати свої гіпотези на цільової аудиторії. Для цього важливо розуміти, що таке кількісні (дані про відвідування сайту, впізнаваність бренду, конверсійність сторінок) і якісні дослідження (опитування, глибинне інтерв’ю, спостереження). Одним із найважливіших етапів у процесі тестування ідей стає випуск MVP (рішення з мінімальним необхідним набором функцій). Її розмір залежить від досвіду фахівця, який обчислюється як у роках роботи, так і в кількості великих проєктів на рахунку менеджера. Також у розподілі зарплат задіяний географічний фактор (у столиці зарплата буде вищою), популярність і впливовість компанії, бюджет проєкту.
Крім того, Product Manager повинен уміти створити фінансовий прогноз, коли бізнес вийде на самоокупність, яких витрат і доходів варто очікувати у майбутньому. Без розуміння цих цифр навіть хороший продукт чекатиме невдача. Якщо у вашій команді є сильний фінансист, підготуйте цей план спільними зусиллями. Після цього дуже важливо правильно зібрати й обробити дані від користувачів. Це передбачає вміння використовувати різні аналітичні платформи та інструменти.
Щодня ми можемо надсилати вам вакансії за запитом «Продакт-менеджер» на ел. Спробуйте пройти короткий тест для перевірки https://wizardsdev.com/ Product Mindset. Дайте відповідь на кілька питань, щоб дізнатися, наскільки розвинене ваше продуктове мислення.